dziecko

Matka ze sznurem

Kiedy witasz swoją pociechę świat staje się pełniejszy i piękniejszy.  Już wiesz, że zawsze będziesz mieć dla kogo żyć. I póki początkowo hormony buzują to jesteś szczęśliwa. Najszczęśliwsza na całym globie.


Ale przychodzi moment, kiedy mówisz sobie dość. Bo kolka. Bo kolejna godzina walki z usypianiem. Bo wydaje Ci się, że nic innego nie robisz tylko ciągle karmisz. Albo denerwuje Cię bałagan,  którego nie możesz ogarnąć,  bo pociecha przykleiła Ci się do nogi. Albo gotowanie. Być może nie możesz pójść do toalety i BYĆ przez  moment samej. Bo towarzyszy Tobie najwierniejszu fan lub gromadka fanów (U mnie tak to było i jest – nawet braa mi biją jak skończę co musiałam;) ). Albo denerwuje Cię kolejna kłótnia o zabawkę. Krzyk i gwar. Bo nie ma Ciebie tylko jesteś Ty i dziecko. NON STOP.

Nie dam Ci złotej rady. Bo każda z nas jest inna i na każdą z nas zadziałają inne sposoby. Być może będzie to wyjście samej fo fryzjera, kawa z przyjaciółką. Coś bez dzieci byś mogła zatęsknić. Ale możliwe, że nie masz takich możliwości.  To teraz powiem Ci coś oczywistego.

Dzieci bardzo szybko rosną.

I to co jest tu i teraz, kiedy być może masz ochotę uciec, to wiedz że to bardzo szybko minie. Dzieci dorosną szybciej niż nam się zdaje. To dzieci wypełniają dom – właśnie tym swoim tupotem, płaczem,  śmiechem i krzykiem. Ale one w końcu wufruną z gniazda. Nastanie cisza, która może przerazić.

Dlatego łap i zapamiętuj każdą ulotną chwilę. Zapisuj kolejne obrazki w pamięci.  Mi ta świadomość  troszkę pomogłoa i teraz się smieję, gdy moi mali kibice , moje pociechy, idą sznurekiem za mną krok w krok. Wiem że teraz trzymają się kurczowo, ale niebawem puszczą ten ogonek i pójdą wlasną drogą. Usmiecham się, gdy po kolejnej godzinie wieczornej wścieklizny, zasypiają wtuleni we mnie z uśmiechem na twarzy. Dla takich małych codziennych nagród warto walczyć ze swoim „mam dość”.


Ilustracje wykorzystane w tym wpisie zostały narysowane przez
Nathalie Jomard

P.S. O tym jak nie zatracić siebie w całym rodzicielstwie napiszę w innym poście.


Reklamy

2 myśli na temat “Matka ze sznurem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s